Kombide kış bakımı.

Kombi Bakımı

Soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu kış günlerinde evimizi hem ısıtan hem de sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kombilerin önemi arttı! Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar.

Kombilerin verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için periyodik bakımlarının yapılması gereklidir. Yılda bir-iki kez yaptıracağınız kombi bakımı sayesinde hem faturalarınızı azaltabilir hem de uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kombi bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse, öncelikle kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra, kombiyi baştan aşağı kontrol ederek herhangi bir bölmesinde toz birikip birikmediğine bakılmalı, varsa bu kısımlar temizlenmelidir. Hava sirkülasyonunun sağlandığı fan motorunda toz birikmişse küçük bir fırça yardımıyla bu tozlar temizlenebilir. Bacalı kombilerde baca bağlantısı kontrol edilmeli, burada bir tıkanıklık ya da kombinin hava akışını engelleyecek bir arıza varsa gerekli önlemler alınmalıdır. Brülör yakıtın hava ile karıştırılarak verimli bir biçimde yakılmasını sağlayan önemli bir kombi parçasıdır. Kombi bakımı esnasında brülörün  tamamen temizlenmesi sağlanmalıdır. Kombi bakımında diğer bir önemli nokta kombi filtresinin temizlenmesidir. Aslında bu filtre kombinin bir parçası değildir; kombinin altındaki her iki borunun bulunduğu kısımda yer alır.

Kombide kış bakımı.