Doğalgaz ocak fleksi değişimi

Doğalgaz ocak fleksi değişimi – Neden ocak fleksi değişmeli, bu değişimi kim yapmalıdır
Doğalgaz ocak fleksi değişimi hassas bir konu olup, değişimi için yetkili tesisatçı olmalıdır. İgdaş yetkili bir firma olması sizin yararınıza olacaktır. Her şey de olduğu gibi flekslerinde belirli bir ömrü vardır. Belli aralıklarla fleks aşınma ve yıpranmalara karşı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde fleks delinip gaz sızıntısına yol açabilir ve tamiri imkansız sonuçlar doğurabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok model fleks üretilmiştir.

Takılacak olan fleksin standartlara uygunluğu ve en son teknolojik ürün olması çok önemlidir. Eski tip ocak fleksileri çok çabuk deforme olmakta ve delinmektedir. Yeni üretilen flekslerde ise bu sorun çok daha aza indirgenmiştir. Eğilme, bükülme ve darbelere karşı daha dayanıklıdır. Bu sebeplerden dolayı yeni tip ocak fleksleri tercih edilmelidir.

Ocak flekslerinde İgdaş Şartnamesi gereği yeni tip ocak fleksi olma şartı aranmaktadır. Eğer dairenizin gazı İgdaş tarafından açılacaksa ocak fleksi olsun,kombi fleksi olsun şartnameye uygun yeni ocak fleksi takılması gereklidir. Eski tip ocak fleksi var ise İgdaş şartnameye uyulmadığı için gazın açılmasını güvenli bulmayarak gazı açmayacaktır. Doğalgaz ocak fleks değişimi için bu seçtiğiniz tesisatçının İgdaş Şartnamesinden haberi olan bir tesisatçı olması gereği ortaya çıkmaktadır. Birey olarak  bizler İgdaş şartnamesinin gerekliliklerini bilmeyiz, bilmek zorunda da değiliz ancak tesisatçı bunu bilmelidir.

Doğalgaz ocak fleksi değişimi